Past Leadership

Ministers

Abdirisak-Ali-Abdi

Abdirisak Ali Abdi

From: 20/04/2019
To: 30/012/2019

Abdikani-Mohamoud-Atteye

Abdikani Mohamoud Atteye

From: 20/12/2017
To: 30/03/2019

Ahmed-Farah-Addare

Ahmed Farah Addare

From: xx/xx/2016
To: 30/03/2017

Hussein-Ahmed-Aideed

Hussein Ahmed Aideed

From: xx/xx/2012
To: xx/xx/2016

image placeholder

Abdullahi Abyan Nour

From: xx/xx/2011
To: xx/xx/2012

Ismail Moumin

From: xx/xx/2010
To: xx/xx/2011

image placeholder

Ahmed Hassan Ali

From: xx/xx/2005
To: xx/xx/2010